BİZE SORUN
  • info@azizbilisim.com
  • +90 544 626 00 21
  • +90 544 626 00 21

BIOS Yükleme ve Güncelleme

BIOS Yükleme ve Güncelleme

BIOS Yükleme ve Güncelleme

Pek çoğumuzun duymadığı Bios, Basic Input/Ouput System kelimelerinin kısaltılmış hali olarak isimlendirilmiştir. Ana kartın üzerinde bulunan donanımların doğru çalışması için gerekli yazılım desteğini sunan Bios, kısaca notebookların çalışması için gereken temel işletim sistemi olarak tanımlanabilir. Günümüzde notebook ana kart üreticileri zaman içinde yeni Bios sürümleri piyasaya sürerek, ürettikleri notebookların bazı hatalarını ortadan kaldırmakta ve ürünlerinin daha performanslı ve kararlı çalışmalarını sağlamaktadırlar.

Bios güncellemesi yapılarak çözülen sorunlara örnek olarak aşırı ısınma, pil şarj sorunları, soğutma problemleri vb. pek çok örnek verilebilir. Ana kart üzerinde bulunan EEPROM türünde bir bellekte bulunan Bios'u güncellemek ciddi riskler içermektedir.  BIOS Yükleme ve Güncelleme olarak Bios yükleme ve güncelleme için gerekli tüm donanımlarımız sayesinde, güvenlikli olarak  Bios yükleme ve güncelleme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Yüklenen veya güncellenen her bios sonrası özel testlerimizle, notebookların kararlılığını ve performansını izlemekteyiz.

Çalışma hayatına başladığımız ilk günden bu yana, bilgisayar teknik servis ve web tasarım alanlarında başarılı projelere imza atarak sektörde adımızdan söz ettirmeyi başardık. Her biri kendi sektöründe güçlü referans müşterilerimiz ile firmamızın ana temellerinin başında gelen kalite ve güven anlayışını hiç kaybetmeden hizmetlerimize devam etmekteyiz. Bugün olduğu gibi yarın da önem verdiğimiz değerlerimizi koruyarak, müşteri memnuniyetine önem vererek sektörde sağlam temeller ile yer almaya devam edeceğimiz inancı ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten onur duyarız.

> > > >
Bizi Arayın